Koncert je taky prezentace

Jeanne Trojan na školení prezentačních dovedností řekla, že i koncert hudebního interpreta je prezentace. A jelikož začíná období festivalů, je ideální čas si to ověřit. Už na Hradeckém Majálesu jsem pochopila! Skutečně je koncert prezentace. Kapela/zpěvák nám musí dát důvod, proč bychom ho měli poslouchat. Když srovnám některé interprety, kteří byli na Majálesu, je mezi nimi opravdu velký rozdíl! Třeba takoví Mig21 moc neposlouchám. Ale jejich vystoupení, když hrají na nějakém festivalu, na kterém se zrovna taky nacházím, si nenechám ujít! To jak Macháček zapojuje publikum, jak ho dokáže uvést do varu! Na každé „I love you“ dostane vyžádanou hlasitou odezvu „Fuck you“ od publika (kdo nezareguje, cítí se téměř zahanben, takže je z toho taková osobní soutěž „nevynechat ani jedno Fuck you!“). Nechá publikum zpívat samotné (ano, i my tam k něčemu jsme!), nechá publikum, aby si zazpívalo s ním. Ta nálada je prostě skvělá!

Naproti tomu třeba Tomáš Klus mě už na třech koncertech (ze tří shlédnutých) zklamal. Troufnu si říct, že jsem zatím viděla jen egoistická vystoupení nějakého mladíka, který si na podiu jamuje, improvizuje a předvádí se. Jako by ho ani nezajímalo, že před podiem stojí hlouček nějakých lidí. Tomáš je možná skvělý muzikant, který umí improvizovat a skládat písně, ale zkuste si s ním zazpívat tu vaši, když vám v průběhu písně Tomáš mění rytmus, melodii i slova! Nějak se z toho vytrácí veškerá energie, kterou si sebou přineslo publikum a kterou Tomáš neumí využít. Velká škoda!

Takže na příštím fesťáku, když nedostanu důvod poslouchat, odcházím! Taky to tak děláte? Nebo si to vytrpíte jen proto, že je to přece váš „miláček“ a prostě se mu to jen nepovedlo?

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Reklamy